



This page is a part of an online version of Tiens Tiens.
TiensTiens bouwt sociale woning tegen het Gentse stadhuis
| VZW RADAR/TiensTiens wil meer aandacht voor het woonbeleid in Gent, Vlaanderen en België. Als eerste poging om het debat aan te zwengelen werd een symbolische bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van een sociale woning tegen het stadhuis. Op woensdag 30 mei 2007 startten de werkzaamheden. |
Problematisch woonbeleid
De verschillende politieke partijen lijken het er over eens te zijn dat het woonbeleid drastisch, en liefst zo snel mogelijk moet veranderen. De woonkosten swingen immers de pan uit en nemen een té grote hap uit het maandelijks inkomen, niet in het minst voor de maatschappelijk kwetsbare stadsbewoners. In drie jaar tijd is de gemiddelde prijs voor een woonhuis in Gent met bijna vijftig procent gestegen. Dat blijkt uit cijfers van het studiebureau Stadim. Gingen woningen in 2002 in Gent nog voor gemiddeld 87.500 euro van de hand, dan was dat in 2005 gestegen naar 129.900 euro. Voor huurprijzen is er eenzelfde evolutie. Wat sociale woningen betreft worden er in Vlaanderen vandaag zo weinig sociale woningen bijgebouwd dat enkel tijdens de crisisjaren van de jaren '30 en '80 het aantal nog lager was. Tussen 1997 en 2004 werden er gemiddeld 1.225 woningen per jaar bijgebouwd. Aan dit ritme is er nog 65 jaar nodig om de 70.000 mensen die op de wachtlijst staan aan een woning te helpen. We stellen echter vast dat ondanks de schijnbare politieke consensus rond de ernst van de woonproblematiek, er in de praktijk weinig gebeurt. Verschillende beleidsniveaus schuiven de verantwoordelijkheid voor het woondossier door, waardoor oplossingen voor de gehele woonproblematiek op de lange baan geschoven worden.
Tijd voor actie
Donderdag 17 mei mag de Gentenaar zich verwachten aan de officiële bekendmaking van de bouwaanvraag van TiensTiens voor het bouwen van een sociale woning aan het stadhuis. Met de vertrouwde gele affiches, willen we in de stad de aandacht vestigen op de prangende problematiek van betaalbaar wonen.
Woensdag 30 mei starten de werkzaamheden. We beginnen met de ruwbouw van de sociale woning aan het stadhuis. Afspraak om 13u aan de Hoogpoort.
Donderdag 31 mei confronteren we, in de run naar de verkiezingen, politieke kopstukken met de problematiek van betaalbaar wonen. Om een einde te maken aan de status quo eisen we meer duidelijkheid over wie op welk beleidsniveau verantwoordelijk is voor welk aspect van het woonbeleid, en voor welk soort woonbeleid de verschillende politieke partijen staan.
Afspraak op het debat 'Waar kan een mens nog betaalbaar wonen?’ in de Vooruit, om 20u. Een initiatief van ActieBetaalbaarWonen, Victoria Deluxe, TiensTiens en Vooruit i.s.m. De Morgen, ACW Gent, Krotbusters, Attac Gent, Imavo, Lef en de Gentse Woonraad.
Contactpersoon:
Pascal Debruyne - 0477/982625
Voor meer informatie:
TiensTiens thema's: Huisvesting

